Jak przygotować stronę pod pozycjonowanie – tworzenie nowych podstron.

woman-3687080_960_720
Jak przygotować stronę
Jak przygotować stronę

Jeżeli chcemy pozycjonować naszą stronę na wytypowane przez nas hasło musimy ją wcześniej odpowiednio przygotować. Więc jeżeli zajmujemy się wycinką drzew musimy zadbać o to, by na naszej witrynie pojawiła się oddzielna podstrona dotycząca tylko tego tematu. Możemy więc w menu stworzyć zakładkę Oferta, Informacje czy np. Blog i tam dodać wszystkie podstrony z hasłami, na które się pozycjonujemy. Ważne by każda podstrona posiadała w linku nasze hasło. Jeżeli więc mamy wycinkę drzew, adres podstrony powinien wyglądać tak www.adresnaszejstrony/wycinka-drzew.html Przy pisaniu samej treści zastosujmy 8 poniższych punktów:

  1. Tytuł naszej podstrony powinien zawierać pozycjonowane hasło. Jeżeli więc mamy hasło „wycinka drzew Łódź” postarajmy się by w naszym tytule znalazła się ta fraza. Przykładowo więc może to być po prostu „Wycinka drzew” ale również „Profesjonalna wycinka drzew”. Pamiętajmy jednak by tytuł był możliwie krótki. Nie musimy umieszczać w tytule nazwy miasta.
  2. Nasz tekst musi być niepowtarzalny, czyli nie możemy kopiować treści, które już są w Internecie. Musimy napisać wszystko od początku. Google bardzo nie lubi plagiatu i za taką treść nas ukarze zamiast podnieść naszą stronę w rankingu.
  3. Jeżeli nie mamy pomysłu na treść wpiszmy nasze hasło w wyszukiwarkę i zobaczmy jak zrobiła to konkurencja. Teraz możemy stworzyć coś podobnego. Tak jak w szkole tworzymy podobną treść, jednak w ten sposób by pani nauczycielka się nie zorientowała. Tu naszym nauczycielem jest Google.
  4. Teksty nie mogą być krótkie. Pamiętajmy Google promuje strony z dużą ilością treści. Przyjmijmy więc zasadę, że powinniśmy mieć przynajmniej 2000-2500 znaków.
  5. W pierwszym zdaniu umieśćmy nasze pozycjonowane hasło „Główną prowadzoną przez nas działalnością jest wycinka drzew”. Możemy też pozycjonowaną frazę wytłuścić czyli pogrubić „Główną prowadzaną przez nas  działalnością jest wycinka drzew”.
  6. Jeżeli nasz tekst ma wspomniane wcześniej 2000-2500 znaków postarajmy się by w tekście prócz pierwszego zdania nasze hasło pojawiło się jeszcze 2-3 krotnie (nie więcej). Przynajmniej raz możemy zastosować odmianę np. „Zajmujemy się wycinką drzew w Łodzi od ponad dwudziestu lat.” Postarajmy się by słowo Łódź też pojawiło się w tekście jak w powyższym zdaniu.
  7. Gdy stworzyliśmy już gotowy tekst postarajmy się by po umieszczeniu na stronie był ładnie sformatowany. Posiadał akapity. Google lubi porządek i przejrzystość.
  8. Koniecznie wstawmy do tekstu zdjęcie, podpisując je pozycjonowaną frazą. W tym przypadku może to być zdjęcie z wycinki drzew. Postarajmy się też w opcji strony odnaleźć możliwość opisania zdjęcia znacznikiem ALT ( WordPressie  w oknie edycji najeżdżamy na zdjęcie i naciskamy pojawiający się ołówek. W nowym oknie wypełniamy zakładkę „Tekst alternatywny” wpisując naszą frazę i oczywiście na końcu naciskamy „Zaktualizuj”.)

Jeżeli mimo tego wszystkiego co powyżej napisaliśmy nadal nie wiecie Państwo jak to zrobić lub po prostu brakuje natchnienia możemy stworzyć pod indywidualne zamówienie treści na stronę. Koszt napisania jednego artykułu spełniającego powyższe zasady wyniesie 35zł.